Nemáme rádi výškové budovy – výšková budova má jedinou výhodu – může se tu koncentrovat velký počet osob na relativně malé ploše, a jsou si k sobě blíž. Toto je relativně výhodné pro velké firmy, jejíž zaměstnanci potřebují být v kontaktu za každého počasí velmi rychle, a k tomu je toto prostředí vhodné – je tu výtah, za tři minuty jste o sedm pater níže, a snadno můžete svému kolegovi donést potřebné materiály k práci, a chcete-li promluvit s jiným kolegou, vstoupíte do výtahu a vyvezete se tentokrát o deset pater výš.
Stojí-li výšková budova v terénu osamocena, pak je situace celkem přehledná a pohodová, kupříkladu hotel Horizont v Peci pod Sněžkou se do tohoto prostředí příliš nehodí, ale je-li osamocený, je snáze tolerován, než kdyby tu vyrostlo celé sídliště – je-li takových staveb vedle sebe víc, cítíme se tu pak stísněně, protože mnoho výškových domů zastíní Slunce a uberou denní světlo.
To ale neplatí o domech typu bungalovu, protože i když je postavíte vedle sebe do jedné nebo více ulic, jsou natolik nízké, že si navzájem nestíní a nepřekáží, lidé jsou tu spokojení, mají pocit volnosti a nehrozí tu nebezpečí klaustrofobie. Samozřejmě bychom to neměli přehánět s přílišnou koncentrací počtu osob na jednom místě – toto je vhodné pro ty zmiňované velké firmy, ale ne pro volný čas a osobní život v trvalém bydlišti.
Nízká stavba typu bungalovu je pro svůj vzhled a vlastnosti ideální i pro rekreační letoviska, využívá se toho například u moře, kde se lidé rekreují a chtějí si tu užít maximální pohodu a klid, a to právě bungalovy umožňují. Jsou uvnitř přehledné, vše je na jednom patře a navíc při zemi, takže stačí udělat jen pár kroků a jste na terase u bazénu.
Bungalov do tvaru L se také lépe udržuje, snáze a bezpečněji se tu myjí okna, natírá fasáda, opravuje střecha či komín nebo hromosvod.